Zimowy poradnik
W związku z zaistniałą sytuacją pogodową w Polsce pragniemy uspokoić mieszkańców, iż na terenie gminy Staszów nie odnotowujemy obecnie większej liczby awarii sieci wodociągowej.
Niskie temperatury powodują zamarzanie przyłączy wodociągowych, za udrażnianie których odpowiedzialni są właściciele / administratorzy budynków. PGKiM stara się pomagać również w takich sytuacjach.

Poniżej przedstawiamy Państwu kilka ważnych wskazówek, które pozwolą uniknąć awarii spowodowanej zamarznięciem przyłącza wodociągowego w pomieszczeniu.
Gdy temperatura powietrza spada poniżej 0o C, należy:
1. uzupełnić powybijane szyby,
2. zamykać i uszczelnić okna oraz drzwi,
3. ocieplić odcinek przyłącza i wodomierz znajdujący się w nieogrzewanym pomieszczeniu,
4. ocieplić wodomierz w studzience wodomierzowej,
5. podnieść temperaturę w pomieszczeniu, w którym znajduje się wodomierz główny.

Gdy przyłącze już zamarznie, jedynym sposobem samodzielnego rozmrożenia jest podniesienie temperatury w pomieszczeniu, gdzie znajduje się wodomierz główny. Nie należy natomiast rozmrażać przyłącza otwartym ogniem, prądem, itp.

W razie uszkodzenia wodomierza w wyniku zamarznięcia (lub rozmarznięcia), należy powiadomić o tym zdarzeniu PGKiM pod numerem tel. 15 864 26 41 w. 56 lub 51 (7.00 – 15.00). Koszt nowego wodomierza i jego wymiany pokrywa właściciel nieruchomości.

Apelujemy do mieszkańców, aby w przypadku zauważenia jakiegokolwiek wycieku wody (ulica, pole, itp.) powiadamiali nas pod nr tel. 15 864 29 73 (całą dobę). Wyciekająca woda z sieci może spowodować braki w dostawie wody do odbiorców.
Szkolenia z poprawnej segregacji odpadów
PGKiM Sp. z o.o. zgodnie z umową dotyczącą odbioru i transportu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, położonych na obszarze Miasta i Gminy Staszów w 2019 roku informuje o terminach szkoleń dla mieszkańców, dotyczących poprawnej segregacji odpadów komunalnych.
Dodał: Robert Pawlik 2019-08-22
Konkurs
Miło nam zaprosić Państwa do wzięcia udziału w konkursie na zbiórkę surowców wtórnych, którego organizatorem jest Urząd Miasta i Gminy w Staszowie oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Spółka z o.o w Staszowie.
Dodał: Robert Pawlik 2019-03-21
Modernizacja ujęcia wody
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie Spółka Gminy z o.o. informuje, że trwają prace modernizacyjne na Ujęciu Wody pitnej przy ul. Rakowskiej w Staszowie. W związku z tym mogą wystąpić zakłócenia w dostawie wody

Za utrudnienia przepraszamy.

Dodał: Robert Pawlik 2017-06-01
Strony: (1) 2  3  4  5  6 ... z 10
Nazwa:
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie Spółka Gminy z o.o.
Adres:
ul. Wojska Polskiego 3,
28-200 Staszów
NIP: 866-000-14-12
Nr rach. bankowego: 19 9431 0005 2001 0000 0345 0001
Imie i Nazwisko: *
E-mail: *
Treść: *